Hızlı Erişim

ULUBEY MESLEK YÜKSEKOKULU

Azami Süresini Tamamlayan Öğrenciler İçin Ek Sınav Duyurusu

AZAMİ SÜRESİNİ TAMAMLAYAN ÖĞRENCİLER (2016 YILINDA KAYITLANANLAR) İÇİN

EK SINAV DUYURUSU…!!!

Azami süreyi aşacak olan 2016 kayıtlı öğrenciler devamsızlıktan kaldığı dersler ve almadığı dersler haricinde mezun olabilmek için veya ek süreye hak kazanmak amacıyla ek sınav başvurusunda bulunabilirler. 

Ek sınava başvuru yapmak için sadece o dersi alıp başarısız olmak şartı vardır. Devamsızlıktan kalınan dersler ve hiç alınmayan derslerden ek sınav talep edilemez. Ek sınav hakkı sadece alınan ve geçer not alınamayan (nottan kalınan) derslerden talep edilebilir. Bu şekilde dersleri bulunan ve azami süresi sonuna gelmiş öğrenciler bütün kaldığı derslerden "Ek Sınav" hakkı talebinde bulunabilir. Yapılan Ek Sınavlar sonucunda öğrencilerin ek süre alabilmeleri için kalan ders sayısını en fazla 5(beş)’e indirmeleri gerekmektedir. 

Şayet öğrencinin hiç almadığı ders veya devamsızlıktan kaldığı dersler de dâhil olmak üzere başarısız ders sayısını 5(beş)’e indiremezse öğrencinin Yüksekokulumuzdan ilişiği kesilecektir.

Bu nedenle tüm azami süreyi aşacak olan öğrencilere duyurulur.

Ek sınav başvuruları           : 17 - 28 Ağustos 2020

Ek Sınav Tarihleri                : 31 Ağustos - 06 Eylül 2020

Ek Sınavlara başvuru yapabilmek için aşağıdaki linkten Ek Sınav Başvuru Dilekçesini doğru bir şekilde doldurup imzaladıktan sonra renkli şekilde tarayarak ulubeymyo@odu.edu.tr adresine e-posta atmanız gerekmektedir. 

NOT: “Ek Sınavlar" ın ne şekilde ve hangi tarihlerde yapılacağı ulubeymyo.odu.edu.tr adresinden duyurulacaktır. Dilekçe göndermeyen öğrenciler Ek Sınavlara giremeyeceklerdir.

Ek Sınav Başvuru Dilekçesi İndir

Eklenme Tarihi : 04-07-2019 12:20:53