Hızlı Erişim

ULUBEY MESLEK YÜKSEKOKULU

26 Haziran 2019 Mezuniyet Töreni

Yüksekokulumuzun Mezuniyet Sevinci

Yüksekokulumuzun 2018-2019 eğitim dönemi mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Yüksekokulumuzla birlikte Teknik Bilimler MYO, Sosyal Bilimler MYO ve Mesudiye MYO’nun da mezuniyet töreni ortak olarak gerçekleştirildi.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen törene Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Tevfik Noyan ve Prof. Dr. Fikri Balta, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Abdullah Eren, Yüksekokulumuz Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Serkan Güney, Mesudiye Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Haydar Asan, Ordu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Recep Aydın, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve davetliler katıldı.

Yüksekokulumuz birincisi Duygu Başak Ayaz, “2 yıllık eğitimim süresince hem teorik hem de pratik bilgilerin ışığında kazandığım bilgi ve tecrübeleri ülkem ve millettim yararına kullanmayı büyük bir sorumluluk olarak omuzlarımda taşıyorum. Yeni nesil olarak bu değerli ve saygın yükü gelecekte de sürekli taşıyacağımıza, azim ve kararlılıkla iyi işler yapacağımıza olan inancım tamdır. Her türlü maddi ve manevi desteklerini bizlerden esirgemeyen aileme, emekleri anlatılamayacak kadar fazla olan hocalarıma ve arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Üniversitemiz bünyesinde eğitimlerini tamamlayarak ilgili bölüm ve programlardan başarıyla mezun olan öğrencilerimiz; ülkemizin kalkınmasına, bilimin ilerlemesine, araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin aralıksız sürdürülmesine katkı sağlamaktadırlar. Yüzlerce öğrencisiyle bulundukları ilçelere hayat veren Meslek Yüksekokullarımız yürüttüğü ve yürüteceği her türlü çalışma ile ilçelerimizin, ilimizin ve bölgemizin kalkınmasında önemli paydaş olarak Üniversitemizi temsil etmekte, ayrıca sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılamaktadırlar. Ülkemizin aydınlık geleceğinde her dönemde söz sahibi olacak nesiller yetiştiren Meslek Yüksekokullarımız bünyesinde öğrenim gören gençlerimize kaliteli eğitim hizmetleri sunmaya devam ettiğimiz sürece büyüme ve gelişme hızımız katlanarak devam edecektir. Gençlerimiz bundan sonra iş hayatına atılacaklar; çeşitli kamu kuruluşlarında ya da özel kurumlarda istihdam edilecekler, eğitim hayatlarını lisans, lisansüstü ve doktora çalışmalarıyla ulusal ya uluslararası alanlarda devam ettirecekler. Sevgili Öğrencilerimiz; başarının anahtarının çalışmak olduğunu hiçbir zaman unutmayınız. Sizler ancak durmadan, yılmadan çalışarak her şeyin üstesinden gelebilir ve birçok şeyi başarabilirsiniz. Yaşamınızın geride kalan kısmında sizlere başarılar diliyor, sizleri mezuniyetinizden ötürü tebrik ediyorum. Yolunuz, bahtınız açık olsun.” diye konuştu.

Törende derece ile mezun olan öğrencilere plaketleri verildi. Prof. Dr. Tevfik Noyan Yüksekokulumuz birincisi Duygu Başak Ayaz’a, Yüksekokulumuz Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Serkan Güney Yüksekokulumuz ikincisi Özlem Güneş'e; Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan Yüksekokulumuz üçüncüsü Serpil Uzgul’e plaketlerini verdi.

Tören, program öğrencilerine başarı belgesinin verilmesi, mezuniyet kütüğüne plaket çakılması ve mezuniyet keplerinin atılmasının ardından sona erdi.


Eklenme Tarihi : 03-07-2019 11:17:06