Hızlı Erişim

ULUBEY MESLEK YÜKSEKOKULU

28 Ağustos 2019 Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ali AKDOĞAN'ın Yüksekokulumuzu Ziyareti

Rektör Akdoğan Yüksekokulumuzu ve Ulubey Belediyesini Ziyarette Bulundu

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Yüksekokulumuzu ve Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan’ı ziyaret etti.

Gerçekleştirilen ziyaret kapsamında Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan; yapılması planlanan Ulubey Meslek Yüksekokulu yeni binası, kız öğrenci yurdunun yeniden açılması, Meslek Yüksekokulunun akademik ve fiziki yapılanması gibi pek çok konuda Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan ve Yüksekokulumuz Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Serkan Güney’den bilgi aldı.

Meslek Yüksekokulu binasında incelemelerde bulunan Rektör Akdoğan’ın akademik ve idari personel ile bir araya geldiği toplantıda; gerçekleştirilen ve gerçekleştirilmesi düşünülen öğrenci odaklı bilimsel, teknik ve fiziki alt yapı çalışmaları değerlendirildi. Akademik ve idari personel ile öğrenci ihtiyaçlarının giderilmesi hususunda karşılıklı fikir alışverişinin yapıldığı toplantıda Rektör Akdoğan, yaklaşık 600 öğrencisi bulunan Yüksekokulumuzun yanındaki kız öğrenci yurdunun tekrar faaliyete geçirileceğinin altını çizerek öğrenci mağduriyetinin yaşanmaması için gerekli çalışmaların kısa zamanda başlatılacağına dikkat çekti.

Programın devamında Rektör Akdoğan, Ulubey Meslek Yüksekokuluna Orman İşletme Genel Müdürlüğü tarafından tahsis edilen 5.5 dönüm arazi ve 1500 metrekare taban alan üzerine yapılması planlanan ve 6 bin metrekare kapalı alana sahip olacak olan yeni binanın yapım işleriyle ilgili Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan’dan bilgi aldı.

Rektör Akdoğan, “Ulubey Meslek Yüksekokulumuzu ziyaret ederek öğrenci sayısı, akademik ve fiziki yapılanma konusunda bilgiler alarak Kız Öğrenci Yurdu’nda incelemelerde bulunduk. 100’e yakın kız öğrencimize hizmet verecek olan yurdumuzu Üniversitemiz ve Ulubey Belediye Başkanlığımızın iş birliğinde faaliyete geçireceğiz. Önceliğimiz kız evlatlarımızın barınması yönünde olup eğer oluşturabilirsek erkek öğrencilerimiz için de aynı şartları sağlamak isteriz. Burada geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızın can, mal, emniyeti konusunda ailelerin rahat uyumaları için devletin maddi ve manevi tüm imkânlarını bu milletin evlatlarına sunma gayretindeyiz. Bununla birlikte yeni yapılması planlanan Ulubey Meslek Yüksekokulu binamızla ilgili olarak da Üniversitemizin ilgili birimleri ile Ulubey Belediyesinin ortak çalışmaları sonucunda gerekli alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından Üniversitemize yakışan güzel bir eğitim binası oluşturmayı düşünmekteyiz.” şeklinde konuştu.


Eklenme Tarihi : 04-09-2019 15:04:49