Hızlı Erişim

ULUBEY MESLEK YÜKSEKOKULU

23 Temmuz 2020 Online Mezuniyet Törenimiz

Online Mezuniyet Törenimiz Gerçekleştirildi

Yüksekokulumuz 2019-2020 Eğitim Öğretim Dönemi online mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Covid-19 pandemisi nedeniyle fiziki ortamda yapılamayan mezuniyet törenleri uzaktan erişim yöntemiyle sanal ortamda düzenlenerek Üniversitemiz Uzaktan Eğitim Merkezi’nin You Tube kanalı üzerinden canlı olarak yayınlandı.

Mezuniyet törenimize Üniversitemiz Rektörü ve İlahiyat Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Ali Akdoğan, Yüksekokulumuz Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Serkan Güney, akademik personelimiz ve öğrenciler katıldı.

Gerçekleştirilen mezuniyet töreni programında Yüksekokulumuz Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Serkan Güney ve dönem birincisi Özlem Karagedik mezuniyet konuşması gerçekleştirdi.  

Programın devamında video kayıt ile mezun öğrencilere seslenen Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, “Bugün, uzun ve meşakkatli bir eğitim sürecini geride bırakarak gösterdiğiniz başarılı çalışmalarınız neticesinde mezun oluyorsunuz. Bir dönemin bitişini, aynı zamanda yeni başlangıçları ifade eden mezuniyet, hedefe varmak için çıkılan yoldaki ilk adımı ifade etmektedir. Emek ve gayretleriniz sonucunda elde ettiğiniz bu başarınızda öncelikle mezun olan siz değerli öğrencilerimizi tebrik ediyor ve sizlerin en iyi şekilde yetişmesi için özverili çalışmalar yürüten değerli öğretim elemanlarımızı, evlatları için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan değerli ailelerinizi kutluyorum.” dedi.

Ordu Üniversitesinin gerek akademik ve fiziki gelişimi gerekse sürekli gelişen teknolojik ve bilimsel alt yapısıyla başarı grafiğini her geçen dönem yükseltmeye devam ettiğini belirten Rektör Akdoğan, “Üniversitemizin ulusal ve uluslararası arenada saygın bir üniversite imajı sağlaması yolunda çalışmalar gerçekleştirerek ülkemizdeki ve dünyadaki üniversiteler arasındaki yerimizi her geçen yıl yukarılara taşımaktayız. Bu başarı tüm paydaşlarımızla birlikte yürüttüğümüz istikrarlı bir çalışmanın ortak ürünüdür. Ülkemiz için çağın gereklerini yerine getiren, geçmişin hazinelerinden faydalanarak geleceğimizi hazırlayan, tarih ve medeniyet bilincine sahip nitelikli insan gücü yetiştirilmesi büyük önem arz etmektedir. Üniversiteler de bu misyon doğrultusunda araştıran, sorgulayan, bilgi üreten ve üretilen bilgiyi toplumun yararına kullanmayı öngören ve en önemlisi de nitelikli insan gücü yetiştiren kurumlardır. Bizler, büyük bir özveriyle edinmiş olduğumuz birikim ve deneyimi öğrencilerimize aktarmada, bölgemize ve ülkemize hizmet etme sorumluluğu taşıyan bir üniversitenin mensupları olarak bilginin güç, bilimsel üretimin üstünlük ve bilgi paylaşımının esas olduğu kanaatini taşımaktayız.” diye konuştu.

Rektör Akdoğan, “Geleceğiniz için sürekli öğrenen bireyler olmayı ilke edinmeli ve kendinizi her alanda sürekli geliştirme gayretiyle hareket etmelisiniz. Alanınız ne olursa olsun, öğrenmede sürdürülebilirliği ön planda tutarak daha donanımlı olmaya ve farklılık oluşturmaya çalışınız. Unutmayın, kendinizi sürekli geliştirmeniz ve yenilemeniz, diğerlerinden her zaman bir adım önde olduğunuzun en önemli göstergesidir. Almış olduğunuz diploma sizi hedeflerinize götürecek bir araç niteliğindedir, fakat gelecekteki yaşamınız için yeterli bir belge olmadığını bilmenizi isterim. Bundan sonraki iş ve sosyal yaşamınızda başarılı olacak ve ülkemizin her alanda öncü bir konumda olması için var gücünüzle çalışacağınıza yürekten inanıyorum. Bizler, ülkemizin ihtiyaç duyduğu çağdaş ve nitelikli insan gücüne sizler gibi yeni bireyler kazandırdığımız için mutlu ve huzurluyuz. Üniversitemizden başarıyla mezun olan siz kıymetli öğrencilerimizin ülke kalkınmasından bilimin ilerlemesine kadar çok geniş bir yelpazede bu vatanın ve milletin her unsuruna, mukaddes her değerine katkı sağlayacağınız ve Ordu Üniversitesini en iyi şekilde temsil edeceğiniz inancını taşımaktayım. Bu duygu ve düşüncelerle mezuniyetlerinizi tebrik ediyor; ailelerinizle birlikte sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam diliyorum.” dedi.

2019-2020 Eğitim Öğretim Dönemi’nde Yüksekokulumuz birincisi Özlem Karagedik oldu.


Eklenme Tarihi : 28-07-2020 14:31:41